אירועים וארוחות שף ביקבי בוטיק

מיכל לוי שפית פרטית אירועי בוטיק ביק
צימבליסטה
צימבליסטה
Sea Horse Winery- Ze'ev Dunie
mourvedre harvest 2008 יקב סוסון ים
shenin blanc preharvest 2007
שנין 2012 - יקב סוסון ים
מיכל לוי שפית פרטית
percento מיכל לוי שפית פרטת
percento מיכל לוי שפית פרטית
percento מיכל לוי שפית פרטית
מיכל לוי שפית פרטית
במהלך עבודתי כשפית במסעדות יוקרה ובמלון בוטיק באיטליה, למדתי והתאהבתי בעולם היין,

מה שהביא אותי ללימודי הסומלייה ברומא,

בבית הספר Associazione Italiana Sommelier Roma - BIBENDA.

 

עם חזרתי לארץ, אני משתפת פעולה עם יקבי בוטיק מהטובים ביותר בארץ לארוחות ביקב.

אני שמחה להזמין אתכם לאירועי בוטיק וארוחות שף ייחודיות ביקב, איתי ועם הצוות שלי,

בתפריט טעימות המותאם ליינות היקב.

 

לפרטים

מיכל לוי

שפית פרטית לאירועי בוטיק

052-7731699

 

ברק דהאן, דור חמישי לכורמים בזכרון יעקב, גדל כששורשיו נטועים עמוק במסורת המשפחתית והאהבה ליין טבועה בו מאז ומעולם. יחד עם אשתו, הילה, בעלת תואר ראשון בחקלאות ותואר שני בייננות הקימו ב 2003 את יקב סומק.
השילוב בין השניים מביא ליקב מסורת, ידע וניסיון של גידול הכרמים באזור זכרון יעקב, יחד עם ידע טכנולוגי ויינני.

יחד, הם גם מגדלים את הדור השישי של טיפוח הכרמים ועשיית יין בזכרון יעקב. 

 

ביקב סומק מאמינים, בכורמות בלתי מתפשרת המאפשרת לענבים להגיע לאיכויות גבוהות במיוחד ומתבטאת בכל יין.
כרמי היקב נמצאים באזור בקעת הנדיב למרגלות זכרון יעקב ואותן החלקות מעובדות ע"י המשפחה מאז שנת 1882.

הטיפול המיוחד בגפנים, זמירה קפדנית, דילול והשקיה מועטה מביאים ליבולים נמוכים ולאיכות ענבים גבוהה במיוחד.

 

בכרמי היקב נטועים הזנים: 
אדומים - קריניאן, קברנה פרנק, מרלו, סירה, מלבק, גראנש, מורוודרה ופטי ורדו. 

לבנים - שרדונה, רוסאן, שנין בלאן וויונייה.

 

 יקב ויתקין הוקם בשנת 2001 במשק רוטנברג - בלוגולובסקי שבכפר ויתקין על ידי דורון ושרונה בלוגולובסקי, ואסף פז, אחיה של שרונה. יקב ויתקין הוא יקב בוטיק משפחתי המתמחה בייצור יינות מקוריים מזנים שטרם מימשו את פוטנציאל עצמם:  קריניאן, וויונייה, פינו נואר, גוורצטרמינר, קברנה פרנק, יוהנסברג ריזלינג, פטיט סירה, וזו רק הצצה

 

לאחר סיור קצר במבנים בהם ממוקם היקב בנחלה, מוזמנים המבקרים לחדר הטעימות שיכול להכיל בנוחות עד 18 מבקרים. בבית בן 75 שנה, אשר נבנה בשנת 1936 על ידי מרים ובעלה מרדכי, באווירת שנות ה- 40, הפך חדר המגורים של הבית לחדר הטעימות של היקב. בחדר הטעימות נערכות טעימות יין מודרכות, מגוון סדנאות, הדרכות, ארוחות שמרכזן יין, ארוחות שף, אירועים פרטיים  והרצאות סובבות יין 

 

פילוסופיה ביקבIndependent Filmmaking    מושג  מעולם הקולנוע, מבטא בגרסתו הפנאטית, ריכוז מספר רב של תפקידים בידיו של אדם אחד. זוהי המציאות ביקב סוסון ים. אולם מעבר לריבוי התפקידים המשמעות היא זו: יצירה טוטאלית. מערכת קבלת ההחלטות מושפעת אך ורק מהשאיפה לאיכות מכסימלית. אין מקום לפשרות.

הפילוסופיה במשפט אחד: התערבות מינימליסטית של היינן. בכמה משפטים: אין כוונה לעצב את היין, לשלוט ולכוון את תהליכי הייצור כך שיתקבל יין זהה מידי שנה. הענבים- איכותם וזהותם בבציר נתון, הם אלה שמעצבים את היינות של אותה שנה. השלב היחידי בו קיימת התערבות ברורה היא קביעת הבלנד, קרי תערובת הזנים של היין בבציר נתון.

"קוראים לי שוקי ישובואני היינן והמייסד של יקב עגור.היקב שוכן בפתח מושב עגור, בשולי שמורת הטבע פארק בריטניה.כל יין מתחיל בחלקות כרם נפרדותשמניבות ענבים איכותיים במיוחד הגדלים באזור שלנו. בהמשך אני מתסיס כל חלקת כרם לגופה. חודשים אחדים לאחר מכן אני ממזג את החביות השונות באהבה, עד שהמיץ המותסס הופך ליין של יקב עגור וקסם חדש נולד."

את הלנה המדהימה פגשתי ליפני מעט מידי זמן. זה מסוג הפגישות שאתה לא מבין איך הן לא קרו עד עכשיו ומודה על זה שהן בכלל קרו. במושב אביגדור, הלנה מגדלת ענבים בבית קסום המשקיף לכרמים שלה, שממנה היא מפיקה 3 יינות מעוררי געגועים לאיטליה: מוסקט אלכסנדרוני, שרדונה מופלא וסוביניון בלאן. 

את הארוחות עם הלנה אנחנו מקיימים בימי חמישי בביתה או בארוחות פרטיות שהלנה ואני מרכיבות תפריט שמתאים לשילוב בין האוכל ליין המופלא שלה. ארוחה עם מגע איטלקי וטעמים של דרום איטליה בהחלט אפשר לקבל בשילוב של היין שלה עם הארוחות הפרטיות שלי.