ארוחת טעימות - חלומות של ילדות

אני מתחילה לעבור על התמונות שצילמנו מארוחת הטעימות שעשיתי ביום שישי האחרון. בתור ילדה כל הארוחות, כולל בערבי שישי היו בחדר אוכל בקיבוץ. אני שהייתי קנאית לפרטיות שלי, רציתי תמיד משהו שונה מאחרים. חלמתי על סירים, על ריח של תבשילים, על ארוחה קטנה ואינטימית. אני זוכרת שהחדר אוכל היה מקום גדול עם ריח של אבקת מרק ועוף מכובס. אני זוכרת שעועית ירוקה ותירס מבושל ואורז לבן. בצהריים כל העובדים במשקים, בגידולי השדה, במפעל של הקיבוץ ואנחנו הילדים שחזרנו מהבית ספר, היו באים לארוחת צהריים. אני לא יכולה להגיד שהמקום הזה לקח אותי לעולם הבישול, אבל הוא בהחלט השאיר בי מקום לסקרנות. תמיד רציתי יותר. רציתי להבין איך זה עובד. החדר אוכל לא היה מקום לאכול בו, אלא יותר כמו מפגש חברתי. שם היינו לוקחים הפסקה מהחיים, מהעבודה, מהלימודים ופשוט מדברים. נהנים מהחברה.

היום אני חיה ונושמת את המטבח ומתאהבת בו ובשלווה שהוא נותן לי. ביום שישי האחרון בישלתי ארוחה מכל החלומות שהיו לי בילדות: התבשילים בבישול איטי, ממולאים, המון צבעים, המון ריחות וטעמים. עשיתי דברים שמעולם לא עשיתי ליפני ודברים שכבר מוכרים מתפריטים קודמים שלי. זה היה חיבור של חלום למציאות והפעם אני כבר ילדה גדולה, אישה שבחרה במטבח והמטבח לא פחות, בחר בה :)

תחלמו ותגשימו. חלום יכול גם להיות משהו קטן, משגרת היום יום שפשוט עוד לא עשינו. מותר לטעות והכי חשוב, אפשר להגשים ולהנות מזה.

סופ"ש מקסים

מיכל

מיכל לוי שף5.jpg

#ארוחתטעיומות #אירועיבוטיק #שףפרטי #חלומות #ילדות

פוסט חדש